Międzynarodowa Akademia Muzyczna

Pianiści
Międzynarodowej Akademii Muzycznej

Aleksandra Hałat Aleksandra Hałat - jest absolwentką Akademii Muzycznej imienia Karola Szymanowskiego w Katowicach (2006), w klasie fortepianu Profesora Czesława Stańczyka. Swój warsztat pianistyczny rozwijała również w czasie pobytu stypendialnego w ramach europejskiego programu Erasmus - Sokrates w Universität fűr Musik und darstellende Kunst w Grazu, w Austrii, a następnie dwuletnich studiów (2005-2007) w w/w uniwersytecie, pod kierunkiem profesorów: Prof. Ottona Niederdorfera (klasa fortepianu), Prof. Chia Chou (klasa kameralistyki) oraz Prof. Stacey Bartsch (akompaniament wokalny). W 2010 ukończyła studia podyplomowe na kierunku Kameralistyka Fortepianowa, w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie Profesor Marii Szwajger-Kułakowskiej. W czasie licznych krajowych i zagranicznych warsztatów pianistycznych oraz kursów mistrzowskich miała okazję pracować pod kierunkiem takich artystów jak Wojciech Świtała, Ewa Pobłocka, Katarzyna Popowa-Zydroń, Waldemar Wojtal, Wiera Nossina, Julius Drake, Walter Moore, Norman Shetler, Robert Kabara, Barbara Górzyńska, Tomasz Herbut, Chrisoph Wyneken. Jest dwukrotną laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Kameralistyki Fortepianowej w Toruniu. W 2005 jako studentka Uniwersytetu w Grazu otrzymała stypendium VIP - Vienna International Pianists. W 2007 została stypendystką AIMS - American Institute for Musical Studies. W 2010 roku otrzymała wyróżnienie wraz z Agatą Hołdyk na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym “Concours Grieg” w Oslo, w Norwegii, w kategorii duetów fortepianowych. W 2011 roku wraz z Agatą Hołdyk otrzymała II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Bradshaw & Buono w Nowym Jorku. Występowała z repertuarem solowym jak i kameralnym zarówno w kraju jak i za granicą, między innymi: w Austrii, Turcji, Chorwacji, we Włoszech. Od 2009 roku pracuje jako akompaniator na Wydziale Wokalno-Instrumentalnym w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od 2012 roku jest asystentem na Uniwersytecie Śląskim.

Hanna Holeksa Hanna Holeksa - jest absolwentką klasy fortepianu prof. A. Jasińskiego, oraz klasy kameralistyki prof. Reginy Strokosz-Michalak w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Ukończyła z wyróżnieniem studia podyplomowe w Hochschule der Kunste Bern, w klasie prof. Tomasza Herbuta. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem m.in. Tatiany Szebanowej, Ryszarda Baksta, Wiktora Mierżanowa, Marii Szwajger–Kułakowskiej, Aleksieja Orłowieckiego, Fou Tsonga i Lee Kum Singa. Jest laureatką m.in. III Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Liszta we Wrocławiu (1995 r., I nagroda), Estrady Młodych Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (1996 r., tytuł Laureata), Ogólnopolskiego Konkursu na Stypendia Artystyczne im. F. Chopina w Warszawie (1994 r., stypendium II stopnia; 1995, 1996 r., stypendium I stopnia, 1997, 1998 r., stypendium II stopnia), Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (1997 r., II nagroda), Ogólnopolskiego Konkursu Fundacji Yamaha w Gdańsku (1999 r., I nagroda), Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Liszta we Wrocławiu (1999r., V nagroda), Odd-Fellows Musikpreis w Bernie (2003 r., I nagroda), RAHN Musikpreis w Zurichu (2004 r., I nagroda). Była finalistką Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. A. Tansmana w Łodzi w roku 1996 i 1998. W roku 1999 otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi. W latach 1995 - 1998 była stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 2001 roku prowadzi klasę kameralistyki w Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest również laureatką wyróżnień i nagród dla pianistów - akompaniatorów, w tym m.in. na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej (2008, 2009, 2010), oraz Pomorskim Festiwalu Klarnetowym w Szczecinie (2008). Prowadzi aktywną działalność koncertową, zarówno kameralną jak i solową.

Dominik Zabłocki Dominik Zabłocki - ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie w klasie fortepianu mgr Lucyny Dąbrowskiej. Następnie kształcił się w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Studia w zakresie gry na fortepianie odbył pod kierunkiem prof. Elżbiety Tarnawskiej. W ramach studiów pianistycznych zajęcia z kameralistyki fortepianowej realizował w klasie prof. Jerzego Marchwińskiego oraz prof. Mai Nosowskiej. Dodatkowo kształcił się w grze na organach pod kierunkiem ad. Piotra Wilczyńskiego. Ukończył studia podyplomowe w zakresie kameralistyki fortepianowej w klasie prof. Mai Nosowskiej. Biorąc udział w mistrzowskich kursach pianistycznych i kameralnych pracował pod kierunkiem takich artystów jak: Emanuel Ax, Andrzej Bauer, Christiane Edinger, Paul Gulda, Tomasz Herbut, Piotr Janosik, Szymon Krzeszowiec, Aleksiej Orłowiecki, Alicja Paleta-Bugaj, Wiesław Rekucki, Einar Steen-Nøkleberg, Jerzy Sterczyński, Andrzej Tatarski, Roman Totenberg, Waldemar Wojtal. Uczestnicząc w konkursach zdobył m.in. następujące nagrody: III nagroda na XV Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Zespołów Kameralnych im. Kiejstuta Bacewicza w Łodzi (2004r.); II nagroda (I nie przyznano) na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (2000r.); IV miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Fortepianu Szkół Muzycznych II stopnia w Warszawie (2000r.); II nagroda na Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu (1997r.). Jako solista i kameralista występował w wielu miejscach w Polsce i za granicą. Trzykrotnie brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Kameralnej im. Księżnej Daisy w Książu i Pszczynie. Wielokrotnie występował na koncertach w ramach festiwalu „Muzyka w Zabytkowych Kościołach i Wnętrzach Księstwa Nyskiego”. Jest nauczycielem w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Nysie oraz Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Jerzego Hellera w Głuchołazach. Współpracuje z kursami muzycznymi w Bałoszycach i w Opolu. Jako oficjalny pianista IX Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie (2013r.) otrzymał wyróżnienie za wybitny poziom artystyczny wykonań konkursowych.